Свого часу в Парижі видавався тижневик із дивною назвою «Сіль і перець». Його творці знали про кохання багатьох читачів вивчати пресу під час сніданку. Тому газета, яку вони видавали, була короткою – всього дві сторінки і зроблена вона була з водонепроникного паперу, щоб читачам було не страшно пролити на неї чай або каву.
Подробнее »Нью-Йоркська газета Sun у середині 19-го століття опублікувала цикл статей про відкриття життя і навіть повноцінної цивілізації на Місяці. У матеріалах розповідалося про астронома Джона Гершеля, який зміг зібрати
Подробнее »Навіть якщо в компанії працюють сотні професіоналів, технічну помилку запобігти вдається не завжди. Через технічну помилку на сайті CNN 16 квітня 2003 року було опубліковано цілий пак заготовлених некрологів для ряду відомих людей. Так цього дня «померли» Дік Чейні, Рональд Рейган, Фідель Кастро, Іван Павло ІІ, Нельсон Мандела.
Подробнее »Колекціонери готові викладати гроші за незвичайні лоти. На знаменитому аукціоні в Лондоні за 304 долари продали екземпляр газети «Бостон глоб». Саме в цьому номері за 12 квітня 1912 повідомлялося про загибель «Титаніка».
Подробнее »Пост-революційні часи були суворими. Через брак паперу номер газети «Ізвестія» за 17 травня 1921 року було надруковано на справжнісінькому полотні, що дуже добре ілюструє культурний рівень тих, хто прийшов до влади. Видання мало оголошення «Бережіть газети, їх у нас мало! Прочитавши, передай газету іншому!».
Подробнее »У далекому 1817 одна з німецьких газет вийшла з абсолютно білою першою смугою. Таким метафоричним чином журналісти висловили свій бурхливий протест проти агресивного контролю преси владою та засиллям цілої армії цензорів.
Подробнее »Здається, реклама існувала завжди. Насправді ж перша рекламна смуга з'явилася 1657 року у одному з англійських видань. А найперше приватне оголошення розповідало про розшук зниклого собаки короля Карла Другого.
Подробнее »Жарти видавців можуть спричинити справжній національний шок. Так, у 1873 році одна новозеландська газета опублікувала велику статтю про початок війни між Росією та Англією. У матеріалі розповідалося про те, як
Подробнее »Для того, щоб видати один випуск знаменитої газети Sunday, потрібно витратити папери еквівалентно 500 тисяч дерев. Статистика досить лякає, враховуючи той факт, що переробка друкованої преси однієї Америки могло б врятувати 250 мільйонів дерев щорічно.
Подробнее »Як виявилося, кілька знаменитих історичних фраз були спотворені і навіть нахабно вигадані. Так легендарний вчений Галілей, який абсолютно вірно стверджував, що Земля обертається навколо сонця, а не навпаки, ніколи не говорив фразу – «І все-таки вона крутиться», – під час страти. Цю пафосну фразу вигадав хитрий італійський журналіст через сто років після смерті самого Галілея.
Подробнее »