Якісне вино — це один із найуніверсальніших подарунків, який можна зберігати деякий час, а потім відкрити пляшку з нагоди якоїсь урочистої події. А елітні вина з роками лише покращуються та стають дорожчими. Якщо ви хочете презентувати комусь якісне вино попередньо ознайомтеся з нюансами вибору цього напою відповідно до інтересів та уподобань одержувача.
Безпрограшний варіант — дороге класичне вино. Добре підійдуть французькі, виготовлені в Бургундії та Бордо, італійські з Барбареско та Бароло, іспанські з Пріорату. Якщо ж хочеться подарувати не європейський, а американський продукт, радимо підібрати щось із Орегону чи Каліфорнії. Винороби цих регіонів відомі своїми інноваціями та творчим підходом до виробництва вина. Вони поєднують традиційні методи з новітніми технологіями, щоб створити унікальні смакові комбінації та стилі вин.
Якщо людина колекціонує спиртні напої і має для цього винний підвал або спеціальну шафу, виберіть елітний варіант, який можна довго зберігати. Наприклад, середній термін зберігання токайських вин становить 50 років. Хороша альтернатива тихим варіантам — вінтажне шампанське, виготовлене у рік особливо вдалого врожаю. Такі продукти дозрівають у пляшці щонайменше п’ять років, після чого їх можна зберігати ще приблизно стільки ж, а після насолодитися максимально насиченим смаком та ароматом.
Все залежить від події. Наприклад, на народження дитини можна піднести батькам вино тривалого зберігання, але в молодому віці, яке дозріватиме одночасно з дорослішанням малюка. Таке вино можна буде відкрити на честь повноліття дитини — за 18 років витримки напій стане лише краще та смачніше.
А якщо йдеться про ювілей, то вдалий варіант — витримане вино з роком урожаю, який відповідає року народження людини. Такий подарунок буде дуже символічним, тож його гідно оцінять не лише отримувач, але й гості.
Це також залежить від захоплень людини. Наприклад, любителю галасливих вечірок та пікніків не варто дарувати вінтажне складне вино, яке рекомендується пити вдумливо та повільно. Прекрасна альтернатива — це упаковка не дуже дорогих легких напоїв: наприклад, Просекко, Совіньйон Блан, Вінью Верде. Такі напої можна вживати у компанії друзів — зокрема, вдома чи природі.
Якщо одержувач — кулінар-аматор, якому особливо подобається готувати м'ясні страви на відкритому вогні або в духовій шафі, подаруйте йому алкоголь, який гармонійно поєднується з такою їжею. Йдеться про щільні тихі червоні вина із сортів Альяніко, Мальбек, Каберне Совіньйон.