Завантаження сторінки...
Електронні журнали, газети та книги у найкращій бібліотеці Journals.ua
  • Тільки електронні журнали
  • Доступ до архівних номерів
  • Поділися підпискою з рідними

« Останні новини

Китайська цензура не пропускає новини про протести

За тисячі миль від «Революції парасольок», що стрясає Гонконг, на площі Тяньаньмень у серці Пекіна, зібралися величезні натовпи простих громадян, багато з яких тримають у руках різнокольорові прапори, парасольки та гучномовці. », майже нічого не знають про заворушення, що паралізують колишню британську колонію вже понад тиждень.

"Я не чув жодних новин про Гонконг, - сказав студент-першокурсник на прізвище Вань. - Ви кажете, студенти зайняли центр міста? Навіщо? Це звучить марно, але досить цікаво".

28-річна жінка на прізвище Ло, яка приїхала до Пекіна на свята з рідного Ханчжоу, теж нічого не чула і припустила: якщо багато людей зібралося в центрі Гонконгу, вони, мабуть, святкують 65-ту річницю заснування комуністичної держави.

Владі поки що так добре вдається підтримувати інформаційну блокаду (особливо блокувати розповсюдження фотографій та відеозаписів), що Китай, напевно, єдине місце на землі, крім Північної Кореї, де більшість людей не знають про масштабні протести, що відбуваються на китайській землі.

Цензурний режим Китаю і так один із найрепресивніших у світі — країна посіла 175 місце зі 180 в Індексі свободи преси в 2014 р. — але відповідь уряду на заворушення в Гонконгу була більш жорсткою, ніж зазвичай.

За даними Amnesty International, останніми днями було затримано десятки людей, які розмістили в інтернеті фотографії або повідомлення на підтримку демонстрацій у Гонконгу, здебільшого закоренілі дисиденти. у списку заблокованих у Китаї сайтів. відстежує активність на китайському сервісі мікроблогів Weibo, частка повідомлень, що видаляються цензурою, велика як ніколи.

Ця наджорстка цензура дала голові Сі Цзіньпіну та його колегам невеликий перепочинок.

За винятком того, що міністр закордонних справ Китаю, який зараз перебуває у Вашингтоні, повторив позицію Пекіна, а газета Комуністичної партії «Женьмінь жибао» у редакторській статті підтримала головного міністра Гонконгу Лян Чженьїна, влада зберігає мовчання з приводу протестів.

«Ймовірність, що китайська влада відступить і дасть Гонконгу право проводити вільні загальні вибори, дуже невелика, — вважає політолог і колишній лектор Східно-китайського педагогічного університету Чжан Сюечжун. — Пекін і надалі ставиться до цього як до локальної проблеми безпеки, тому ймовірність, що він запровадить війська, також вкрай мала».

Хоча верховна влада, швидше за все, й надалі стоятиме осторонь, це не зменшує серйозності кризи для Сі, яка не може дозволити видатися слабкою. Пекіну зберегти обличчя.

Багато представників пекінської верхівки, схоже, вірять у власну пропаганду, що те, що відбувається, спровокували британські або американські розвідувальні служби. логічним результатом півтора століття у статусі англійської колонії.

«У мене є програми, щоб обійти цензуру в інтернеті, — каже 20-річний юнак на прізвище Лю, роблячи знімки на площі Тяньаньмень.

Оскільки Пекін не бачить особливих проблем за межами регіону, більшість аналітиків не очікують прямого втручання влади найближчим часом. - Сказав Чжан.

13 Октября 2014

Китайська цензура не пропускає новини про протести

Партнеры